Stomatologia
estetyczna

Protetyka

Implantologia

Ortodoncja

Nasz zespół

Protetyka stomatologiczna

Głównym zadaniem protetyki stomatologicznej jest rehabilitacja, czyli innymi słowy odtworzenie utraconej na skutek różnych przyczyn funkcji żucia spowodowanej utratą zębów. Jest to niezwykle istotne dla pacjenta, ponieważ zęby przez całe życie człowieka nieustannie przemieszczają się, szukając kontaktu z zębami przeciwstawnymi oraz sąsiednimi. Musisz wiedzieć, że nawet braki pojedynczych zębów mogą prowadzić do zmian w prawidłowym funkcjonowaniu pozostałego uzębienia, stąd też konieczność ich uzupełnienia.

W zależności od rozległości braków uzębienia u danego pacjenta uzupełnienia protetyczne możemy podzielić na:

  • Stałe osadzone trwale na zębach – koron oraz mosty
  • Uzupełnienia ruchome – protezy częściowe, szkieletowe, calkowite

Osobną grupę stanowią uzupełniania protetyczne osadzone na implantach. Rozwój stomatologii spowodował iż dziś, lekarze protetycy dysponują olbrzymią gamą możliwości technicznych jeśli chodzi o uzupełnianie braków zębowych. Decyzja dotycząca wyboru właściwego rozwiązania protetycznego podejmowana jest po uprzednim dokładnym badaniu stanu uzębienia pacjenta, uwzględniając przy tym zarówno potrzeby lecznicze jak i możliwości finansowe leczonego. Współpraca z profesjonalnymi protetykami umożliwia wykonanie uzupełnień cechujących się najwyższymi walorami estetycznymi oraz funkcjonalnymi.
Wszystkie uzupełnienia wykonywane w naszym gabinecie tworzone są z największą precyzją, co gwarantuje Państwu nie tylko doskonałe dopasowanie ale także fakt, iż uzupełniony brak nie różni się niczym od zęba naturalnego, a nawet przewyższa go odpornością na próchnicę i inne choroby.
Uzupełniając braki zębowe staramy się unikać stosowania protez ruchomych ponieważ stanowią one przyczynę dyskomfortu pacjenta. Dlatego też rekomendujemy wykonanie implantów lub mostów cementowanych na stałe, wykorzystując do tego istniejące zęby pacjenta.
Korony protetyczne również stanowią doskonałe rozwiązanie w przypadku konieczności odbudowy zniszczonego zęba. Wykonujemy je przy użyciu najwyższej jakości materiałów – specjalne stopy złota i platyny, które znacznie wzmacniają wytrzymałość korony. Ponadto złoto nie tylko daje precyzyjny odlew ale także posiada właściwości bakteriobójcze. Zastosowany metal jest całkowicie niewidoczny, ponieważ na zewnątrz pokryty jest porcelaną. Precyzyjnie wykonana korona może doskonale funkcjonować nawet kilkadziesiąt lat.

projekt i realizacja: internet-media.pl